Łańcuszek na komunię

Łańcuszek na komunię

 (5)

Łańcuszek na komunię jest klasycznym i zawsze odpowiednim rozwiązaniem w kontekście prezentu dla dziecka z tej okazji. Biżuteria ma większe znaczenie niż zwykłe podarunki, które będą wykorzystywane tylko przez jakiś czas. Takie akcesoria potrafią być noszone, a przynajmniej zachowywane przez całe życie. Dobrze jest przy tym pomyśleć o dobraniu do niego zawieszki, najczęściej w formie krzyżyka lub medalika. W poszukiwaniu wyrobów wysokiej jakości polecamy zapoznanie się z ofertą King Gold.

Spis treści
Sprawdzony prezent
Jaki model dla chłopca?
Co będzie odpowiednie?
Czym się kierować przy wyborze?
Nasza oferta

Złoty łańcuszek to zawsze sprawdzony prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca

Złoty łańcuszek na komunię dla dziewczynki i chłopca będzie tradycyjnym oraz dobrym wyborem. Podarunek z zakresu biżuterii zawsze wyróżnia się na tle typowych prezentów dla dzieci, w postaci zabawek czy gadżetów, które będą wykorzystywane tylko przez chwilę. Taki element będzie stanowił pamiątkę na długi czas. Należy wybrać coś odpowiedniej jakości, co zagwarantuje trwałość i piękny wygląd na wiele lat. Przy wybieraniu rozmiaru weź pod uwagę fakt, iż taka biżuteria może być stosowana nie tylko w latach dziecięcych, ale i późniejszym życiu. Zwykle do takich akcesoriów dobiera się dodatki w postaci zawieszek, w tym przypadku o charakterze religijnym.

Większe znaczenie od tymczasowych prezentów

Z okazji komunii dzieci otrzymują oczywiście dużo podarunków od rodziców, członków rodziny, chrzestnych czy przyjaciół. Większość z nich to klasyczne prezenty, które daje się i z innych okazji, a więc zabawki czy gadżety elektroniczne. Najbliższym wypada jednak przekazać coś o dodatkowym znaczeniu, a takim gestem na pewno będzie wybór biżuterii. Łańcuszek jest tutaj najlepszym oraz najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, choć obecnie zdarza się, że dla dziewczynek kupowane są i przykładowo bransoletki czy kolczyki. Taki wariant jest jednak o tyle optymalny, iż łańcuszek może potem towarzyszyć dzieciom, ale i późniejszym nastolatkom oraz dorosłym zarówno na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach, ponieważ jest to dodatek, który zawsze będzie stosowny. Przy okazji będzie on miał charakter pamiątkowy, a dla osób religijnych i duże znaczenie z perspektywy samej wiary.

Dobór materiału i rozmiaru

Jeśli chodzi o kwestię kruszcu to zdecydowanie warto postawić na złoto. Oddaje ono prestiż tej okazji i pięknie się prezentuje, a do tego jest pewną inwestycją na przyszłość. To element wartościowy, który nie traci na tej wartości, a wręcz może na niej zyskać. Niebagatelne znaczenie ma uzyskana dzięki temu wytrzymałość takiego materiału, a w końcu ma to być pamiątka na długie lata, która prawdopodobnie będzie dość mocno eksploatowana, bo w praktyce naprawdę dużo osób nosi łańcuszki z komunii już jako dorośli. Dobrze jest to brać pod uwagę przy okazji wybierania rozmiaru. Oczywiście teoretycznie dzieciom będą pasowały mniejsze wersje, lecz dobrze jest myśleć przyszłościowo, żeby taka biżuteria pozostawała przydatna również potem. Optymalne powinny być zatem warianty o 45-50 centymetrach długości. Młode osoby mogą je spokojnie nosić, ale swobodnie pozostaną one dobre już po dorośnięciu.

Opakowanie na łańcuszek

Z dodatkiem zawieszek

Przy tej okazji najczęściej wybiera się do łańcuszków stosowne zawieszki. Mogą to być krzyżyki lub medaliki z wizerunkami Matki Boskiej czy innych Świętych. Taki komplet stanowi dobrą pamiątkę z komunii, a jednocześnie sam łańcuszek jest oczywiście dość uniwersalną biżuterią, gdyż w przyszłości może być także wykorzystany z innymi zawieszkami, w tym w postaci świeckich ozdób. Z myślą o takim prezencie dobrze jest jednak dobrać i krzyżyk lub medalik do samego łańcucha.

Złoty łańcuszek na komunię dla chłopca z krzyżykiem czy medalikiem?

Zastanawiasz się czy wybrać złoty łańcuszek na komunię dla chłopca z krzyżykiem czy medalikiem? Dużo osób stawia na to pierwsze rozwiązanie, ponieważ są to akcesoria, które chłopak spokojnie będzie nosił i jako nastolatek czy dorosły już mężczyzna. Druga opcja też jest jednak godna uwagi, choć trzeba kierować się nieco innymi aspektami niż w przypadku podarunków dla dziewczynek, które w przyszłości i tak będą nosić ozdobną biżuterię. Wiąże się to również z pewnymi uniwersalnymi kryteriami, które warto stosować dobierając łańcuszek oraz zawieszkę dla chłopca, sięgając po raczej proste i nieprzesadnie dekoracyjne warianty.

Co lepiej się sprawdzi?

Trudno tutaj o jednoznaczne wskazanie co jest lepszym rozwiązaniem, gdyż nie ma tu jakiś z góry ustalonych wytycznych i wzorców. Faktem jest, że przyjęło się, iż częściej dla dziewczynek sięga się po ozdobne medaliki, zwykle z wizerunkiem Matki Boskiej, a dla chłopców wybiera się zawieszki właśnie w formie krzyżyków, samych lub z Jezusem. Oczywiście nie oznacza to, iż młodemu mężczyźnie nie spodoba się prezent w postaci medalika z Matką Bożą czy obliczem któregoś ze świętych. Warto kierować się tu swoimi przekonaniami, ponieważ ten drugi podarunek także może być bardzo trafiony i być dla takiego młodego człowieka pewnym drogowskazem czy wskazaniem mu autorytetu i być może przyszłego patrona.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bez względu na dokonany wybór w kontekście chłopców rozsądnie jest wybierać elementy raczej proste oraz minimalistyczne. Pośród dostępnych modeli widocznych jest wiele różnic w zakresie samych kształtów biżuterii oraz akcentów dekoracyjnych. Te najbardziej ozdobne lepiej sprawdzają się jednak raczej w przypadku dziewczynek, które je docenią i swobodnie wykorzystają w przyszłości. U chłopców taki bardziej wymyślny wariant może pozostawać piękną pamiątką, lecz w kolejnych latach młody mężczyzna już niekoniecznie może chcieć założyć bardziej wymyślną biżuterię, podczas gdy nawet na co dzień chętnie założy wartościowy dla niego prosty łańcuszek z krzyżem czy medalikiem. Dobrze jest brać to pod uwagę i przy wybieraniu samego łańcucha, a konkretnie zastosowanego w nim splotu. Dla chłopców lepiej jest dobierać te raczej proste, a dla dziewczynek można się pokusić o bardziej dekoracyjne, choćby z widowiskowym splotem typu Singapur.

Oferta King Gold

Jeżeli planujesz zakup takiego prezentu dla dziecka z okazji jego zbliżającej się komunii, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W King Gold znajdziesz wysokiej jakości, pięknie wyglądające złote łańcuszki, dostępne w różnych wariantach jeżeli chodzi o same sploty. Możesz zatem dobrać taki, który wyda Ci się najbardziej stosowny czy po prostu efektowny. Oprócz tego w ofercie mamy różne zawieszki, w tym krzyżyki oraz medaliki ze świętymi wizerunkami, które będą doskonałym dopełnieniem w kontekście podarunku z tej okazji. Szczególnie z ramienia najbliższych członków i przyjaciół rodziny, w kontekście komunii może zapaść decyzja o sprezentowaniu dziecku łańcuszka, który jest tradycyjnym i bardzo pamiątkowym podarunkiem. Warto wybrać wysokiej jakości złoty wariant, z dobranym do niego krzyżykiem czy medalikiem. To dobry pomysł zarówno w kontekście dziewczynek, jak i chłopców. Duży wybór takiego asortymentu znajdziesz w King Gold.

 (5)

Śledź nas na Facebooku