Medalik na komunię

Medalik na komunię

 (3)

Medalik na komunię jest jednym z dość tradycyjnych wyborów, sprawdzających się dla osób, które chcą sprezentować dzieciom coś wyjątkowo ozdobnego. Oczywiście takie akcesoria mają ogromne znaczenie symboliczne. W tym przypadku dodatkowo mogą przedstawiać wizerunek Matki Boskiej czy innych świętych, dając młodemu człowiekowi poczucie sprawowanej nad nim opieki. Nie sposób nie docenić również samych walorów estetycznych, przez co taki podarunek często przekazuje się dziewczynkom.

Spis treści
Czemu jest to dobry pomysł na prezent?
Dla chłopca i dziewczynki
Na co się zdecydować?
Z czego powinien być wykonany?
Co powinien przedstawiać?

Dlaczego medalik do komunii to dobry pomysł na prezent?

W kontekście prezentów ze strony chrzestnych, rodziców czy innych członków rodziny medalik do komunii będzie na pewno sprawdzonym wyborem. Ten dzień ma na pewno szczególne znaczenie dla świadków wydarzenia, ale i oczywiście samych dzieci, które będą wspominać te chwile jeszcze po wielu latach. Sprezentowanie im biżuterii jest wskazane ze względu na podniosły charakter i zaoferowanie im czegoś, co będzie stanowiło pamiątkę na całe życie. Warto zdecydować się na coś oryginalnego, a taki na pewno będzie dobrze dobrany medalik, który w tym przypadku przedstawia zawsze istotne symbole religijne wiary chrześcijańskiej, zatem na podwójne znaczenie - symboliczne i estetyczne.

Wyjątkowy dzień

Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym dniem z perspektywy osób wierzących. Jest to w zasadzie początek świadomego życia religijnego, gdyż jest to element kształtowania się młodego chrześcijanina. Warto mieć na uwadze, że jest to przy tym po prostu bardzo znaczące wydarzenie, które pamięta się potem na całe życie. U samych dzieci wywołuje ogromne emocje, ponieważ są one długo przygotowywane do tej chwili, a wszystko wiąże się przy okazji z dużym świętowaniem w gronie całej rodziny. Z tej okazji młode osoby są obdarowywane różnymi rzeczami, a biżuteria jest jednym kluczowych prezentów. Jej sprezentowanie często leży w gestii chrzestnych, choć czasem decydują się na to sami rodzice.

Duże znaczenie

Komunia jest oczywiście wydarzeniem, które trzeba rozpatrywać przede wszystkim z punktu widzenia wiary, a ten prezent będzie miał akurat ogromne znaczenie symboliczne. Noszony na szyi będzie nie tylko ozdobą, ale i pewnym świadectwem oraz wsparciem. Wybór medalika jest pod tym względem szczególnie trafiony, ponieważ biżuteria na takie okazje, posiada zawsze wygrawerowane wizerunki świętych, a czasem nawet cytaty religijne. Warto zatem mieć to na uwadze, gdyż w przyszłości młoda osoba z pewnością mocno przywiąże się do takiego elementu, być może poszukując nawet siły i wsparcia, zawartego w takim symbolu.

Unikalna pamiątka

Trzeba pamiętać, że Komunia Święta jest w naszym kraju bardzo mocno zakorzeniona zarówno religijnie, jak i kulturowo. Dodaje to temu wydarzeniu szczególnego charakteru i sprawia, że bez względu na tok dorosłego życia, każdy z sentymentem cofa się myślami do tego dnia. Do takich wspomnień zachęcać może właśnie element biżuterii, który został podarowany w tamtej chwili przez kogoś bliskiego. Medalik będzie przy tym bardzo ozdobny, ale i unikalny na tle innych, bardziej uniwersalnych symboli, zatem doskonale sprawdzi się jako prezent, który będzie prawdziwie specjalną pamiątką, przez większość osób zachowaną do końca życia czy nawet przekazywaną kolejnym pokoleniom.

Medalik Świętego BenedyktaMedalik z Matką Boską

Zdecyduj się na medalik na komunię dla dziewczynki. Sprawdzi się również dla chłopca

Medalik na komunię dla dziewczynki to z pewnością doskonały pomysł. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się on i dla chłopca. Na pewno w tym pierwszym przypadku ważny jest aspekt związany z bardziej dekoracyjnym charakterem takich akcesoriów. Dorosłe kobiety też noszą potem dużo ozdobnych elementów, dzięki czemu taka biżuteria będzie przez nie potem bez problemu stosowana i w późniejszym życiu. Odpowiednio dobrany wariant z powodzeniem będzie jednak służył na późniejszych etapach życia także młodym mężczyznom.

Dobry wybór dla dziewczynek. Co w przypadku chłopców?

Pewne niepisane tradycje wskazują na to, że medalik jest właśnie klasycznym wyborem w kontekście podarunków dla dziewczynek idących do Pierwszej Komunii. Wynika to w pewnym stopniu z ich nieco bardziej ozdobnego charakteru. Przez to taka biżuteria pozostaje stosowna na przyszłość, a młoda kobieta wciąż na pewno będzie chciała nosić takie dodatki. Warto jednak pamiętać, że są to jednak tylko względne zasady i nie oznaczają one wcale, iż medalik nie nada się na prezent dla chłopca. Dobrze dobrany będzie miał dla niego ogromne znaczenie i może pozostać z nim na całe dorosłe życie. Dobrze jest przy tym dobrać jednak wersję o dość prostym i stonowanym charakterze. Dzięki temu można wybrać dla takiej młodej osoby dodatek, który będzie równie stosowny już dla dorosłego mężczyzny.

Jaki medalik komunijny wybrać? Najlepiej złoty

Zastanawiasz się jaki medalik komunijny wybrać? Pierwsza decyzja dotyczy materiału i dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po złoty. Będzie on trwały i wysokiej jakości, a w końcu taka biżuteria często jest pamiątką na całe życie. Jednym z najczęściej wybieranych motywów w kontekście takich akcesoriów są warianty z Matką Boską, choć mogą to być i wizerunki innych ważnych z perspektywy wiary postaci. Interesujące propozycje odnajdziesz w naszej ofercie.

Materiał

Wybór kruszcu jest jedną z kluczowych decyzji, która zapada przy zakupie biżuterii na tę okazję. Optymalnie będzie się skupić na takiej wykonanej ze złota lub ewentualnie srebra. Dzięki temu akcesoria będą miały swój elegancki charakter, ale przede będą trwałe i wysokiej jakości. Złoto jest o tyle dobrym pomysłem, iż jest ono ponadczasowe, efektowne i niezmiennie cenne. Taki wariant zdecydowanie będzie zatem stosownym oraz trafionym prezentem w ramach tego wydarzenia.

Wzór

Medaliki na takie okazje powinny posiadać oczywiście symbole religijne. Najpowszechniejszym wyborem są takie z Matką Boską. Ciekawym pomysłem będą jednak również warianty z wizerunkami innych Świętych, gdyż taka postać może zostać wtedy niejako patronem takiego dziecka, wspierając go w późniejszym życiu. Pośród dostępnych u nas propozycji znajdą się medaliki z Matką Boską Częstochowską, z Góry Karmel czy Niepokalanego Poczęcia, ale i motywy ze Świętym Florianem, Krzysztofem lub Benedyktem. Dostępne są przy tym wersje o różnych kształtach. Dziewczynkom warto sprezentować choćby takie w formie serca, podczas gdy dla chłopców można wybrać prostsze, okrągłe lub owalne warianty. W kontekście prezentów na komunię jednym z elementarnych wyborów jest biżuteria. W tym zakresie warto pomyśleć o medaliku, który będzie miał szczególne znaczenie estetyczne, ale i symboliczne. Warto postawić na złoty, który będzie trwały i może towarzyszyć takiej młodej osobie na późniejszych etapach jej życia. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości medalików, które będą odpowiednie na taką okazję, to zachęcamy do wybrania asortymentu z King Gold.

 (3)

Śledź nas na Facebooku